Pokaz specjalny: Filmowy Dom. 65 lat kina we Wrocławiu + spotkanie z twórcami 7.03.2022

plakat wydarzenia- Filmowy Dom, dotyczący Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Spotkanie z reżyserami
Zapraszamy na pokaz specjalny oraz spotkanie z twórcami! "Filmowy Dom. 65 lat kina we Wrocławiu" 40"37' realizacja: Kamil Bryl, Maria Duffek, Dominika Koliszewska, Sławomir Płatek, Sebastian Szewczykowski, Filip Wałuszko, Piotr Zdziarstek, prod. Centrum Technologii Audiowizualnych, Uniwersytet Gdański, 2021
"Filmowy Dom. 65 lat kina we Wrocławiu" to pierwszy film dokumentalny wyprodukowany w koprodukcji Uniwersytetu Gdańskiego (Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy) z Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
Film opowiada historię legendarnej Wytwórni Filmów Fabularnych, a następnie jej spadkobierczyni Centrum Technologii Audiowizualnych (CETA), oczami wybitnych reżyserów oraz szeregowych pracowników - elektryków, asystentów lub kostiumografów.
W filmie występują m.in. Sylwester Chęciński ("Sami swoi"), Waldemar Krzystek ("80 milionów"), Wiesław Saniewski ("Bezmiar sprawiedliwości") lub Janusz Zaorski ("Punkt widzenia").
Podczas premiery odbędzie się również prelekcja na temat Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, a po seansie - spotkanie z autorami filmu.

-- Kiedy? 7.03.2022 r. (poniedziałek)
⏰ Start: Godzina 18:00
-- Wstęp wolny
-- Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne.
-- Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).

Data publikacji: poniedziałek, 28. luty 2022 - 09:11; osoba wprowadzająca: Marzena Grzegowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. luty 2022 - 09:16; osoba wprowadzająca: Marzena Grzegowska