4. Komputery i Internet

Biblioteka Główna

Stanowiska komputerowe znajdują się we wszystkich czytelniach biblioteki. Dostęp do Internetu jest ograniczony do strony UG i BUG. Baza linków może być rozbudowywana. Sugestie dotyczące udostępniania kolejnych baz, stron www i serwisów służących dydaktyce i edukacji mogą być zgłaszane bibliotekarzom przez studentów UG. Po weryfikacji zasadności dołączenia nowej strony do bazy linków dostęp będzie uruchamiany w ciągu 1-2 dni roboczych. Komputery mają zainstalowany pakiet OpenOffice.

Komputery z nieograniczonym dostępem do Internetu oraz zainstalowanym pakietem Microsoft Office 2010 znajdują się na I piętrze (1szt.),
II piętrze (2 szt.) i na III piętrze (1 szt.). Mają one oznaczenie: "Stanowisko z Internetem". Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają pracownicy i studenci UG.

Biblioteki specjalistyczne

Biblioteki specjalistyczne posiadają wyznaczone stanowiska z nieograniczonym dostępem do Internetu dla osób posiadających konto w Bibliotece UG: Biblioteka Ekonomiczna-Informatorium (Sopot), Biblioteka Prawna, Humanistyczna i Neofilologiczna (Gdańsk) 

Internet bezprzewodowy

Dostępny jest w bibliotekach: Głównej, Ekonomicznej, Noefilologicznej i Prawnej wyłącznie dla użytkowników usługi EDUROAM.

Uzyskanie dostępu do EDUROAM na UG

Więcej informacji o usłudze EDUROAM

Uwaga!
Jeśli pojawią się problemy, np. z wygenerowaniem i pobraniem certyfikatu EDUROAM, to zapraszamy do BUG Oliwa pok. 0.13 na parterze.

Zasady korzystania z sieci komputerowej BUG reguluje Zarządzenie Dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego nr 4/2019

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 22. Czerwiec 2021 - 16:09; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński Ostatnia zmiana: środa, 3. Sierpień 2022 - 10:36; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński