edukacja

Poznaj sztuczną inteligencję z bazą Applied Science and Technology Source Ultimate

Ostatnia modyfikacja: piątek, Kwiecień 26, 2024 - 08:39

Zapraszamy do testowania bazy Applied Science & Technology Source Ultimate. Jest to pełnotekstowa obszerna baza obejmująca pełne spektrum nauk stosowanych oraz informatyki. Zakres tematyczny bazy obejmuje informatykę oraz wiele dziedzin z zakresu nauk stosowanych, od akustyki do aeronautyki, robotykę, inżynierię biomedyczną, sieci neuronowe, logistykę czy inżynierię nuklearną.

Bezpłatne webinaria Elsevier marzec-maj

Ostatnia modyfikacja: środa, Kwiecień 3, 2024 - 10:45

Zapraszam do udziału w serii webinariów, którą przygotowaliśmy dla Państwa na marzec - maj 2024. Poniższe tematy zostały opracowane z myślą o naukowcach, menedżerach badań i bibliotekarzach, tak by wspierać ich w codziennej pracy. Webinaria są nieodpłatne, trwają zazwyczaj godzinę, a nagrania dostępne są online - wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać link. 
Lista nadchodzących sesji na żywo i nagrań z poprzednich webinariów jest na bieżąco aktualizowana na stronie Elsevier Training Hub, a poniżej znajduje się lista nadchodzących webinariów.

Nie ma wolności bez Solidarności

Ostatnia modyfikacja: środa, Styczeń 3, 2024 - 08:51

Dziś, 13 grudnia 2023 r. prezentujemy nowy nabytek Zbiorów Specjalnych Biblioteki UG – serię wywiadów z ważnymi postaciami opozycji demokratycznej. Pełny tytuł to „Nie ma wolności bez Solidarności” : Solidarność podziemna 1981-1989 : wspomnienia uczestników wydarzeń”, wydane przez oficynę „Dobry Wydźwięk”. O tamtych czasach opowiada dwanaście osób m.in. Jacek Merkel, Elżbieta Wasiutyńska czy Krzysztof Polkowski. Wywiady nagrane są na płytach CD, które można odsłuchać w czytelni multimedialnej Zbiorów Specjalnych. Nagrania dostępne są także na platformie YouTube.

Baza Education Source Ultimate (EBSCO) - dostęp do 16 grudnia

Ostatnia modyfikacja: czwartek, Październik 19, 2023 - 10:02

Zachęcamy do skorzystania z bazy Education Source Ultimate (EBSCO), która stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera ona pełne teksty z blisko 2,5 tys. czasopism oraz ponad 500 monografii i książek, a także raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne i materiały konferencyjne.

"Targi Otwartości" w Bibliotece Głównej UG - podsumowanie

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Październik 31, 2023 - 10:00

W  ramach "Targów Otwartości", które odbyły się w ub. środę 26.10.2023 r. z okazji Open Access Week, odwiedzający goście mieli okazję uczestniczyć w  konsultacjach m.in.: w zakresie: 

· Publikowania w modelu Open Access: jak skorzystać z bezpłatnych programów publikowania otwartego w renomowanych czasopismach, 

· Publikowania na Platformie Czasopism: jak w przystępny sposób zarządzać procesem redakcyjnym, 

· Deponowania pełnych tekstów publikacji w Repozytorium: pomoc w procesie deponowania prac w repozytorium, zapewniając maksymalną widoczność, 

Bazy HSTalks - test do 31 lipca 2023 r.

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Czerwiec 13, 2023 - 07:38

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do bezpłatnego testowania dwóch baz HSTalks: Biomedical & Life Sciences Collection i Business & Management Collection. 

Biomedical & Life Sciences Collection to internetowy zasób ponad 3000 specjalnie zamówionych, multimedialnych wykładów, prowadzonych przez czołowych światowych ekspertów, w tym laureatów nagród Nobla, Laskera i Breakthrough. 

IBUK Libra - dlaczego warto korzystać?

Ostatnia modyfikacja: piątek, Czerwiec 2, 2023 - 09:35

IBUK Libra cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród studentów jak i wykładowców. O korzyściach płynących z użytkowania IBUK Libry mówi na nagraniach dr Justyna Berniak-Woźny, adiunkt w Katedrze Zarządzania rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania – Ambasadorka IBUK  Libry. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmików.