uczelnia

Prośba o zwrot książek

Ostatnia modyfikacja: piątek, Grudzień 8, 2023 - 08:18

Szanowni Państwo, na początku 2024 r. Biblioteka UG planuje uruchomić nowy system biblioteczny. W związku z tym bardzo prosimy o zwrot książek, z których już Państwo nie korzystacie, zwłaszcza tych, których termin zwrotu został przekroczony. 

Przypominamy, że zwrotu książek oraz uregulowanie ewentualnych należności, można dokonać w Bibliotece Głównej i bibliotekach specjalistycznych w godzinach ich otwarcia, które znajdziesz tu.

Biblioteka Narodowa i Uniwersytet Gdański podpisały umowę o współpracy w ramach wspólnego środowiska katalogowego

Ostatnia modyfikacja: środa, Październik 25, 2023 - 10:16

13 października 2023 roku Biblioteka Narodowa i Uniwersytet Gdański podpisały umowę o współpracy. Dzięki podpisanej umowie obie biblioteki będą pracowały we wspólnym środowisku katalogowym.

Wystawa poświęcona 60-leciu pracy naukowej Profesora Marcina Plińskiego

Ostatnia modyfikacja: piątek, Listopad 10, 2023 - 10:09

Serdecznie zapraszamy na wystawę "60-lecie pracy naukowej Profesora Marcina Plińskiego". Ekspozycja jest udostępniona w siedzibie Wydziału Oceanografii i Geografii w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 46 w sali wystawowej na parterze do dnia 18 grudnia 2023 r.

Autorką wystawy jest Pani Barbara Cieślik, Pracownik Czytelni Oceanograficznej.

Fot. Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG

Nagrody Rektora dla Bibliotekarzy

Ostatnia modyfikacja: czwartek, Wrzesień 28, 2023 - 15:12

W dniu 27 września br. w Bibliotece Głównej UG JM Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski wręczył nagrody wyróżnionym bibliotekarzom. Nagrody Rektora za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymało aż dziewiętnaście osób. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 

"Gazeta Uniwersytecka" - numer czerwcowy

Ostatnia modyfikacja: czwartek, Czerwiec 29, 2023 - 11:08

Czerwcowy numer "Gazety Uniwersyteckiej jest już dostępny w wersji online. Niebawem ukaże się również na stojakach zlokalizowanych w budynkach uczelni. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nim. Szczególnie polecamy relację z Tygodnia Bibliotek na Uniwersytecie Gdańskim oraz ralację z wizyty Hervé Le Telliera, zwycięzcy Prix Goncourt w Bibliotece UG, jak też wywiad z Anną Stasiewicz-Jakubik i dr. Tomaszem Snarskim – kuratorami wystawy „700-lecie Wilna. Wróblewski, Wilno, Miłosz”, którą można obejrzeć w Bibliotece Prawnej.

Letnia sesja w BUG - wydłużone godziny pracy

Ostatnia modyfikacja: środa, Czerwiec 28, 2023 - 10:51

Drodzy studenci, w związku ze zbliżającą się letnią sesją egzaminacyjną wydłużamy godziny otwarcia Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych.

Od 29 maja do 1 lipca Biblioteka Główna, Biblioteka Ekonomiczna, Biblioteka Humanistyczna, Biblioteka Neofilologiczna i Biblioteka Prawna będą otwarte
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, w soboty 10.00-17.00. Mamy nadzieję, że ułatwi to Wam lepsze przygotowanie się do egzaminów.