uczelnia

ICE Publishing - baza testowa

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Maj 21, 2024 - 13:57

ICE Publishing jest wiodącym dostawcą informacji dla badaczy i praktyków na całym świecie w dziedzinie inżynierii lądowej i środowiskowej oraz inżynierii materiałowej. Szeroka gama czasopism, archiwów i książek zapewnia wpływ na świat rzeczywisty i stanowi punkt odniesienia dla przemysłu i środowiska akademickiego, według wydawcy jest to najbardziej wszechstronne portfolio inżynierii lądowej na świecie.

Wirtualna biblioteka ICE posiada:

"Majówka z UG" - zapraszamy

Ostatnia modyfikacja: środa, Maj 15, 2024 - 14:06

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej po raz kolejny serdecznie zaprasza społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego na wydarzenie „Majówka z UG”. Tegoroczna impreza odbędzie się 24 maja 2024 roku, od godziny 12.00 do późnych godzin wieczornych, na terenie przy napisie „I LOVE UG”.

Czekają nas liczne atrakcje, które z pewnością umilą czas spędzony na kampusie. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchańce, konkursy z nagrodami i wiele innych ciekawych zabaw prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów. 

Dzień Bibliotekarza - życzenia

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Maj 13, 2024 - 10:29

Drogie Bibliotekarki! Drodzy Bibliotekarze! W Dniu Waszego Święta, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Wasza praca jest ważna, potrzebna i to Wy tworzycie atmosferę miejsca zwanego Biblioteką. Życzymy Wam dużo satysfakcji w wykonywaniu codziennych obowiązków i samych pogodnych dni. Świętujcie! 

Otwieramy taras w BUG

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Maj 20, 2024 - 12:04

Drodzy Studenci i Czytelnicy, od dzisiaj główne wejście do naszej Biblioteki będzie otwarte także od strony tarasu! Teraz można dotrzeć do nas szybciej i wygodniej, korzystając z obu wejść. Na naszym tarasie znajdziecie zaaranżowaną przestrzeń z ławkami, leżakami i stolikami, która pozwoli na odpoczynek i spotkania w gronie znajomych, a także zapewni dodatkową przestrzeń do nauki. Taras będzie dostępny do jesieni, pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej przestrzeni bibliotecznej!

Darmowe kody do Legimi wciąż dostępne

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Maj 20, 2024 - 11:55

Drodzy czytelnicy!  Tydzień Bibliotek już za nami a my nadal dysponujemy darmowymi kodami dostępu do platformy Legimi.

Aby otrzymać kod wystarczy wysłać wiadomość na adres email: legimi_bug@ug.edu.pl  podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i cieszcie się dostępem do tysięcy ebooków dzięki Legimi!

Na zgłoszenia czekamy do końca maja lub do wyczerpania puli kodów."

 

 

Dni Otwarte w Bibliotece UG

Ostatnia modyfikacja: czwartek, Marzec 21, 2024 - 10:40

W minione Dni Otwarte na Uniwersytecie Gdańskim mieliśmy okazję zaprezentować Bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego od innej, mniej oficjalnej strony. W tym roku przygotowaliśmy dwie opcje zwiedzania. Pierwsza z nich została przygotowana dla wycieczek zorganizowanych i była połączona z odwiedzinami w pracowni digitalizacji oraz z pokazem Zbiorów Specjalnych. Druga opcja była skierowana do osób indywidualnych oraz chętnych do zabawy literackiej. Zaproponowaliśmy zwiedzanie biblioteki z mapą, na której zaznaczone były punkty z zagadkami.