uczelnia

Letnia sesja w BUG - wydłużone godziny pracy

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Maj 23, 2023 - 12:50

Drodzy studenci, w związku ze zbliżającą się letnią sesją egzaminacyjną wydłużamy godziny otwarcia Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych.

Od 29 maja do 1 lipca Biblioteka Główna, Biblioteka Ekonomiczna, Biblioteka Humanistyczna, Biblioteka Neofilologiczna i Biblioteka Prawna będą otwarte
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, w soboty 10.00-17.00. Mamy nadzieję, że ułatwi to Wam lepsze przygotowanie się do egzaminów. 

„Rowerem na uczelnię” – ruszyła druga edycja kampanii - koniec 31 października

Ostatnia modyfikacja: środa, Kwiecień 12, 2023 - 11:49

Szanowni Państwo, ruszyła druga edycja kampanii „Rowerem na uczelnię”, która jest adresowana do pracowników i studentów UG. Biorąc udział w akcji nie tylko poprawicie swoją kondycję i zyskacie lepsze samopoczucie, ale macie także szansę wygrać atrakcyjne upominki. Inicjatywa została zorganizowana wspólnie z Politechniką Gdańską w ramach współpracy Uczelni Fahrenheita i potrwa do 31 października

Testujemy e-booki Taylor&Francis do 31 maja

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Kwiecień 11, 2023 - 14:27

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do testowania e-booków Taylor & Francis. Jest to  jeden z najważniejszych wydawców z zakresu nauk ścisłych, technologii, medycyny oraz nauk humanistycznych i społecznych. O wyjątkowo bogatej liczbie publikacji, do których należy ponad 151 tys. tytułów dostępnych w postaci e-Booków. W skład oficyny wchodzą także takie marki wydawnicze jak: CRC Press, Routledge, Psychology Press i Focal Press. 

Baza De Gruyter - test do 30 kwietnia 2023 r.

Ostatnia modyfikacja: piątek, Marzec 3, 2023 - 10:05

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do testowania e-publikacji wydawnictwa De Gruyter.

Platforma zawiera wydawnictwa własne wydawcy oraz wydawnictw partnerskich. Baza obejmuje publikacje z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, ścisłych, technicznych i medycznych.

Testowanie potrwa do 30.04.2023

Dostęp z komputerów w sieci UG i zdalnie przez system HAN

Komunikat

Ostatnia modyfikacja: środa, Marzec 22, 2023 - 11:50

Informujemy, że w związku z pracami serwisowymi na serwerach Biblioteki UG w dniu 3 marca 2023 r. (piątek) w godz. 6.00-9.00, nastąpi przerwa w dostępie do katalogu i pełnych usług bibliotecznych: wypożyczania książek, korzystania z książkomatu oraz zdalnego dostępu do zbiorów za pomocą systemu HAN. Biblioteka Główna i biblioteki specjalistyczne będą czynne od godz. 8.00.
Zapraszamy do korzystania z czytelni.

Legimi - Każdy Otrzymuje Dostęp

Ostatnia modyfikacja: środa, Marzec 22, 2023 - 11:51

Dziś rozpoczyna się nowy semestr, a wraz nim akcja promocyjna: Legimi - Każdy Otrzymuje Dostęp! Obecnie platforma liczy blisko 52 tys. audio i synchrobooków, 165 tys. e-booków w tym: nowości wydawnicze, bestsellery, książki od lat cieszące się uznaniem czytelników oraz lektury szkolne. Wszystko to znajdą Państwo w Legimi. 

Love Data Week - zakochaj się w danych badawczych

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, luty 13, 2023 - 14:35

W dniach 13-17 lutego obchodzimy Love Data Week i z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć Państwu działalność Sekcji Zarządzania Danymi Badawczymi i Otwartej Nauki. Czy wiedzą Państwo, jak bezpiecznie zdeponować swoje dane badawcze w repozytorium? Jak dzielić się danymi badawczymi? Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa pytania w ramach konsultacji. Oferują także pomoc przy tworzeniu DMP, doradzą, jak skutecznie chronić swoje dane.