Upiory z różnych stron świata: Wyznania mordercy (2017) - 25.02.2022

Serdecznie zapraszamy na ostatni seans z cyklu “Upiory z różnych stron świata”!

-- Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną postanowiliśmy przenieść ostatni pokaz na kolejny miesiąc. Widzimy się po feriach zimowych!
“Wyznania mordercy” (2017) to japoński remake południowokoreańskiego thrillera “Confession of Murder” z 2012 roku w reżyserii Yū Irie , znanego także z “Joker Game” i “Taiyo”.
Rok 1995. W Tokio dochodzi do makabrycznych morderstw. Ginie 5 osób, a ich rodziny muszą przyglądać się ostatnim chwilom swoich bliskich. Śledztwo w sprawie prowadzi młody inspektor policji, Ko Makimura (Hideaki Ito). Inspektor jest bliski rozwiązania sprawy, jednak zabójcy udaje się uciec, przy okazji ciężko raniąc młodego policjanta. Morderca znika bez śladu, nie pozostawiając za sobą żadnej wskazówki. Dokonała się niemal zbrodnia doskonała, a śledztwo zostaje nierozwiązane. Po dwudziestu latach sprawa brutalnych zabójstw przedawnia się, a rodziny ofiar wciąż czekają na sprawiedliwość.
Jednak nieoczekiwanie, zbrodniarz powraca. Seryjny morderca, Masato Sonezaki (Tatsuya Fujiwara), korzystając z luk prawnych, publikuje książkę opisującą każde swoje zabójstwo w drastycznych szczegółach. Powieść staje się natychmiastową sensacją i lukratywnym sukcesem, a morderca przeistacza się w celebrytę, który pozostaje ponad prawem.
Remake z 2017 roku zagłębia się w umysł przestępcy, analizując jego mordercze skłonności i motywy zbrodni. Film “Wyznania mordercy” opowiada historię, która w trafny sposób porusza problem tabu psychologii oprawców.
 
-- Kiedy? 25.02.2022 (piątek)
⏰ Start: Godzina 18.00
-- Cena biletu: 15 zł (obowiązuje jedna cena dla wszystkich grup wiekowych). Bilety można zakupić za pomocą karty i gotówki.
-- Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne.
-- Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).
 

Czekamy na Was!

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 15. luty 2022 - 09:43; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: środa, 16. luty 2022 - 07:36; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock