"6 z historii" - wystawa w Bibliotece Głównej UG
 
W dniach 3.09-15.10.2022 r. w Bibliotece Głównej UG (sala 1.22), oglądać można drugą odsłonę wystawy „6 z historii” przygotowanej przez zespół pracowników Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego.
	Wystawa, w sześciu krokach, opowiada o historii naszej Alma Mater, począwszy od okresu odbudowy szkolnictwa po II wojnie światowej, aż do czasów współczesnych.
Na wystawie zobaczyć można m.in. zdjęcia ruin w powojennym Gdańsku, pierwszy dyplom doktorski wydany w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku czy choćby dokumenty Komitetu Organizacyjnego Uniwersytetu Gdańskiego. Dopełnieniem każdej z sześciu części wystawy są plansze z opisami danego okresu historii Uniwersytetu przygotowane zarówno w języku polskim, jak i angielskim. 
	Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.