Podpisz historię - akcja przygotowana przez Archiwum UG

Szanowni Państwo,

kontynuujemy akcję rozpoznawania wydarzeń oraz postaci uwiecznionych na dawnych fotografiach z zasobu Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Podpisz historię”. Co miesiąc przygotowujemy dla Państwa zestaw 10 fotografii. Oto linki do fotografii: 

- album zdjęć na maj 2023, 
- album zdjęć na kwiecień 2023
- album zdjęć na marzec 2023
- album zdjęć na luty 2023
- album zdjęć na styczeń 2023
- album zdjęć na grudzień 2022
- album zdjęć na listopad 2022

Prosimy o zapoznanie się nimi oraz podzielenie się informacją o widniejących na nich osobach i wydarzeniach na załączonych do zdjęć formularzach. Prosimy również o podanie Państwa danych osobowych, dzięki którym będziemy mogli Państwu podziękować, a być może tez zweryfikować otrzymane informacje.

Fotografie dostępne będą:

- w Czytelni Archiwum (podziemia Nowego Rektoratu UG, wejście od strony Neofilologii, pokój R-117),

- Bibliotece Głównej UG (stolik na I piętrze po prawej stronie od schodów),

- w Biurze Gdańskiego Uniwersytetu 3 Wieku,

- w Rektoracie (fotele przy wejściu do budynku oraz stolik przy Sekcji Spraw Socjalnych UG, pokój R226 II piętro) oraz w Aktualnościach na stronie internetowej Archiwum oraz facebook’u Archiwum.

Zachęcamy do udziału w akcji i podzielenia się z nami niezwykle cenną wiedzą, stanowiącą klucz do zbadania historii zapisanych w kadrach dawnych fotografii ilustrujących dzieje naszej Uczelni. Bez odpowiedniego opisu zachowane w naszych zbiorach zdjęcia utracą wartość historyczną, stąd niezwykle liczymy na Państwa pomoc.

Na zakończenie projektu przewidujemy wystawę i uroczysty wernisaż.

Zespół Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 15. Listopad 2022 - 10:03; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Maj 2023 - 15:55; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein