Bloomsbury Video Library; Drama Online; Screen Studies; Bloomsbury Music and Sound - test do 30 kwietnia 2023 r.

Kolorowe zdjęcia książek, wydarzeń

Zapraszamy do testowania 4 baz artystycznych. Dostęp testowy jest możliwy dzięki działaniom Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy.

Bloomsbury Video Library - platforma zawiera treści od sfilmowanych występów i filmów fabularnych po filmy dokumentalne i instruktażowe. Została zaprojektowana i opracowana z myślą o bibliotekach akademickich. BVL zawiera treści z zakresu sztuk wizualnych i performatywnych, filmu, historii i nie tylko. Zawiera także ekskluzywne niezależne filmy i krótkometrażówki, awangardowe spektakle, wywiady ze znanymi pisarzami, artystami, choreografami, performerami i praktykami, oraz filmy dokumentalne. 

Drama Online to wielokrotnie nagradzana biblioteka cyfrowa, zawierająca prawie 3500 tekstów teatralnych, ponad 400 słuchowisk, 365 godzin wideo i ponad 450 książek poświęconych krytyce i praktykom teatralnym od wiodących wydawców i firm teatralnych. The Core Collection w Drama Online zawiera wybitne listy teatralne Bloomsbury’s Methuen Drama i wydawnictwa Arden Shakespeare, a także Faber & Faber. Zawiera również zdjęcia produkcyjne z Muzeum Wiktorii i Alberta oraz The American Shakespeare Center. Dalsze zbiory tekstów teatralnych obejmują Nick Hern Books, Aurora Metro Books i Playwrights Canada Press. Platforma oferuje również kolekcje sfilmowanych występów na żywo, w tym z wiodących teatrów, takich jak Shakespeare's Globe, Royal Shakespeare Company i National Theatre, a także bogactwo słuchowisk z L.A. Theatre Works.  

Screen Studies to dynamiczna platforma cyfrowa zaprojektowana do obsługi badań ruchomych obrazów. Oferuje szeroki zakres treści, w tym książki, scenariusze, artykuły przeglądowe i zasoby edukacyjne od Bloomsbury, Faber & Faber, British Film Institute, Focal Press i Auteur (Liverpool University Press). Screen Studies to podstawowe źródło informacji dla naukowców i studentów zaangażowanych w badania i naukę historii, teorii i praktyki filmu.  

Bloomsbury Music and Sound to rozwijające się centrum cyfrowe, które zapewnia dostęp do ekskluzywnych treści referencyjnych, najnowocześniejszych stypendiów i różnorodnych zasobów edukacyjnych z różnych dziedzin muzyki i studiów nad dźwiękiem. 

Dostęp do wszystkich baz z komputerów w sieci UG i zdalnie przez system HAN.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 4. Marzec 2023 - 22:21; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Marzec 2023 - 11:58; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock