Tydzień Bibliotek 8-12 maja - podsumowanie

Plakat reklamujący Tydzień Bibliotek 8-12 maja

Za nami ostatni dzień kończący obchody Tygodnia Bibliotek na Uniwersytecie Gdańskim, którego hasłem przewodnim było: Moja - Twoja - Nasza BIBLIOTEKA. Organizując zajęcia, staraliśmy się przygotować atrakcje dla każdej grupy wiekowej.

W poniedziałek odwiedziły nas dzieci z przedszkola i szkół podstawowych, które uczestniczyły w warsztatach tworzenia zakładek-zwierzątek. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i pracowały z ogromnym zaangażowaniem. Oprócz tego nasi Goście grali w podchody, zwiedzając tym samym Bibliotekę Główną UG. 
We wtorek gościliśmy dzieci ze starszych klas, które wzięły udział w warsztatach z kaligrafii - Brush Lettering. Zajęcia poprowadziła Monika Gajkowska ze Studio Gaiko. Tego dnia odbyły się również warsztaty pt. Chińskie wycinanki znaków zodiaku, przygotowane przez studentów sinologii. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem. W środę gościliśmy słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wzięli udział w Turnieju krzyżówkowym oraz grali w Bingo. Studenci GUTW byli bardzo zadowoleni i nie mogą się już doczekać kolejnych edycji gier i zabaw. W czwartek królowała u nas typografia! Nasi Goście mieli okazję zaprojektować litery i przenieść je za pomocą farby i matrycy na bawełniane torby. Natomiast piątek był dniem kolorowych zakładek i pisma chińskiego. 

Podczas Tygodnia Bibliotek nie zabrakło też innych atrakcji. W dniach 8-10 maja w Bibliotece Neofilologicznej odbył się konkurs pt. "Klasyka w języku emoji - odgadnij tytuły książek" dla studentów Wydziału Filologicznego. Każdego dnia konkursowego prezentowane były inne zagadki: studenci odgadywali trzy tytuły książek zapisane za pomocą znaków emoji. Dla zwycięzców przygotowano nagrody: trzy nagrody główne i dziesięć upominków-niespodzianek. Była to druga edycja konkursu, który cieszy się sporą popularnością na Wydziale i wyraźnie aktywuje studenckie środowisko. 

Natomiast Biblioteka Prawna przygotowała test wiedzy o Bibliotece Prawnej i WPiA w Gdańsku. Aż dziesięć osób zdobyło maksymalną ilość punktów i zgodnie
z Regulaminem testu, zwycięzców wyłoniono w drodze losowania, w którym uczestniczył prof. Wojciech Zalewski - Dziekan WPiA.
Pan Dziekan przekazał również dla zwycięzców bardzo atrakcyjne i cenne nagrody: cztery książki pt. "Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku: księga 50-lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego" / komitet redakcyjny Wojciech Zalewski (przewodniczący), Janina Ciechanowicz-McLean,  Anna Machnikowska, Jakub Stelina, Andrzej Szmyt, Jarosław Warylewski, jedną książkę pt. "1 Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku: księga 50-lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego" / komitet redakcyjny Wojciech Zalewski (przewodniczący), Janina Ciechanowicz-McLean,  Anna Machnikowska, Jakub Stelina, Andrzej Szmyt, Jarosław Warylewski. Ponadto wśród darczyńców znaleźli się prof. Jerzy Zajadło (sześć książek swojego autorstwa), prof. Marcin Wiszowaty (trzy książki swojego autorstwa ) i prof. Kamil Zeidler ( jedna książka). Każda z podarowanych książek została podpisana przez autorów. 
Dzięki szczodrości darczyńców udało się przygotować nagrody dla pięciu osób, które również zdobyły maksymalną liczbę punktów w teście, ale nie miały szczęścia w losowaniu. Otrzymali oni m.in.: powerbanki, pendrivy, kubki, notesy, płócienne torby z logo WPiA.  

Serdecznie dziękujemy Organizatorom oraz Wszystkim Gościom za wspólne świętowanie Tygodnia Bibliotek!

Do zobaczenia za rok. 

fot. P. Laskowska/M. Tiszbein/M. Budzińska/ Sekcja Promocji

 

Tydzień Bibliotek

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 21. Kwiecień 2023 - 13:41; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: niedziela, 4. Czerwiec 2023 - 18:47; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock