VIVA DYDAKTYKA na Wydziale Biologii

Plakat wydarzenia

Zespół Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pod hasłem
VIVA DYDAKTYKA, które odbędzie się na Wydziale Biologii
w dniu 21 czerwca 2023 r. w godz. 10:00-16:00.

Ideą wydarzenia jest integracja środowiska wokół zagadnień związanych z dydaktyką akademicką, a całość ma mieć charakter radosnego, nieformalnego forum służącego wzajemnej inspiracji.

PROGRAM WYDARZENIA

10.00-11.00 - Wykład pt. Dydaktyka w procesie poszukiwań / prof. dr hab. Marlena Lembicz, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

11.00-12.00 - Rok akad. 2022/23 w Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu
Podsumowanie działań i aktywności szkoleniowej, prezentacja czasopisma Horyzonty Edukacji Akademickiej, wręczenie certyfikatów Uczestnikom szkoleń.

12.00-13.30

•       Sztuczna inteligencja w edukacji. Planowanie, wskazówki użycia, narzędzia i krytyczne stosowanie (dr Grzegorz D. Stunża)
•       Jak rozbudzić uwagę, czyli pierwsze 5 sekund z Rachunkowością (dr Monika Mazurowska)
•       Gry symulacyjne w dydaktyce (dr Marek Kalinowski)