BUGlentynki w Bibliotece UG - relacja

Ostatnia modyfikacja: czwartek, luty 15, 2024 - 15:03

Drodzy Czytelnicy, wczoraj mieliśmy niezwykłą przyjemność zorganizować drugą edycję BUGlentynek w Bibliotece Głównej. Mimo przerwy międzysemestralnej atmosfera była naprawdę magiczna! Temat przewodni naszego wydarzenia - "Zakochaj się w historii" - przykuł uwagę wielu z Was. Rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 i nieustannie fascynowaliśmy się historią w różnorodnych formach.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podziękowania

Ostatnia modyfikacja: czwartek, luty 1, 2024 - 09:46

Szanowni Państwo! Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! A zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Osoba, która wygrała aukcję, będzie miała niebywałą okazję obejrzeć warsztat pracy konserwatora książki. Zobaczy m.in., jak pracuje maszyna do uzupełniania ubytków masą papierową, jak działają urządzenia do czyszczenia papieru i jakie materiały stosuje się w konserwacji. Ponadto dowie się, na czym polega praca konserwatora i jakie są poszczególne etapy pracy.

Zbiórka rzeczowa dla Hospicjum w Gdańsku - podsumowanie

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Styczeń 9, 2024 - 14:38

Szanowni Państwo, Nowy Rok rozpoczęliśmy od odwiedzin w Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, przekazując dary zebrane w budynku Biblioteki Głównej UG. Podczas wizyty, już po raz kolejny mieliśmy przyjemność porozmawiać z Panią Justyną Ziętek, Wiceprezes Zarządu Hospicjum.

Z głębi serca pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za hojność, zaangażowanie i możliwość zebrania darów. Wasza nieoceniona pomoc przyniosła nie tylko materialne wsparcie, ale także niesamowite poczucie wspólnoty i solidarności.

Parowe Mistrzostwa Polski 2023 - podsumowanie

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Sierpień 22, 2023 - 14:04

Parowe Mistrzostwa Polski 2023, o których pisaliśmy kilka dni temu, już za nami. W tym roku uczestnicy turnieju skorzystali z przestrzeni Biblioteki, żeby zmierzyć się ze sobą w ogólnopolskich rozgrywkach.

Zawody trwały dwa dni, chętnych nie brakowało, a my z ogromną ciekawością i zainteresowaniem przyglądaliśmy się bitwom wyjętym żywcem ze świata tolkienowskich książek.

VIVA DYDAKTYKA na Wydziale Biologii

Ostatnia modyfikacja: piątek, Czerwiec 23, 2023 - 11:08

Zespół Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pod hasłem
VIVA DYDAKTYKA, które odbędzie się na Wydziale Biologii
w dniu 21 czerwca 2023 r. w godz. 10:00-16:00.

Ideą wydarzenia jest integracja środowiska wokół zagadnień związanych z dydaktyką akademicką, a całość ma mieć charakter radosnego, nieformalnego forum służącego wzajemnej inspiracji.

PROGRAM WYDARZENIA

Wystawa w Bibliotece Neofilologicznej

Ostatnia modyfikacja: piątek, Marzec 3, 2023 - 09:54

Biblioteka Neofilologiczna zaprasza na wystawę prac konkursu fotograficznego, którego autorzy inspirowali się tematem: „NIEBIESKI BIAŁY CZERWONY-Międzynarodowy Dzień Frankofonii - 20 marca 2023 r.” Wystawa, zorganizowana wspólnie z Zakładem Literatur Romańskich UG, będzie prezentowana do 31.03.2023 r. w BNeo, jak również w holu przed Biblioteką, w budynku Neofilologii przy ul. Wita Stwosza 51.

"Lady Sapiens" - Dzień Kobiet w Bibliotece UG

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Marzec 28, 2023 - 13:30

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego będzie obchodziła Dzień Kobiet pod hasłem ,,Lady Sapiens".
Ogłaszamy konkurs na napisanie wierszyka składającego się z mniej niż 40 wyrazów, w którym muszą znaleźć się słowa ,,lady” i ,,sapiens”. Konkurs będzie trwał od 1 do 7 marca.
8 marca nastąpi jego rozstrzygnięcie a najciekawsze i najzabawniejsze prace nagrodzimy książkami z Wydawnictwa Znak Koncept ,,Lady sapiens. Prawdziwa prehistoria kobiet". Wszystkie prace będzie można podziwiać przed salą 1.22.

Jak to było podczas tygodnia Otwartego Dostępu w Bibliotece - artykuł w Gazecie Uniwersyteckiej

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Listopad 29, 2022 - 11:59

Szanowni Państwo, nasz Zespół Sekcji Zarządzania Danymi Badawczymi i Otwartej Nauki, zorganizował cykl warsztatów oraz prelekcji z okazji Open Access Week. Dla tych osób, które nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu, załączamy artykuł (str. 18), który ukazał się Gazecie Uniwersytckiej. Życzymy udanej lektury.

Rozjaśnij hospicyjne niebo - zbiórka na rzecz Hospicjum Dutkiewicza

Ostatnia modyfikacja: sobota, Listopad 26, 2022 - 12:19

Szanowni Państwo, we współpracy z gdańskim Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, organizujemy zbiórkę niezbędnych produktów dla pacjentów placówki. Domy opieki paliatywnej są w dużej mierze utrzymywane z datków i darowizn. Dlatego też będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo wziąć udział w naszej zbiórce.

Zbiórka startuje od 1 grudnia i potrwa do końca roku 2022. Dary będzie można zostawić w oznaczonym plakatem miejscu w Bibliotece Głównej UG.