fbpx wydarzenia | Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

wydarzenia

Szanowni Państwo, nasz Zespół Sekcji Zarządzania Danymi Badawczymi i Otwartej Nauki, zorganizował cykl warsztatów oraz prelekcji z okazji Open Access Week. Dla tych osób, które nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu, załączamy artykuł (str. 18), który ukazał się Gazecie Uniwersytckiej. Życzymy udanej lektury.

Szanowni Państwo, we współpracy z gdańskim Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, organizujemy zbiórkę niezbędnych produktów dla pacjentów placówki. Domy opieki paliatywnej są w dużej mierze utrzymywane z datków i darowizn. Dlatego też będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo wziąć udział w naszej zbiórce.

Zbiórka startuje od 1 grudnia i potrwa do końca roku 2022. Dary będzie można zostawić w oznaczonym plakatem miejscu w Bibliotece Głównej UG.

Organizatorzy zbiórki:

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego włączyła się w obchody XIX Ogółnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Przygotowaliśmy kilka wydarzeń dla dzieci i dorosłych:

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z p. Wojciechem Jankowskim (Katedra Teorii i Filozofii Państwa i Prawa) i jego żoną p. Aleksandrą Górską-Jankowską, którzy opowiedzą o swojej podróży po Azji. Opis wydarzenia czyta się jak scenariusz filmu przygodowego!
Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej.

Plakat spotkania podróżników

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Heleny Karabin

wieloletniej, cenionej i szanowanej
pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Odeszła od nas pogodna i serdeczna Koleżanka.

Rodzinie oraz Najbliższym
wyrazy współczucia składają
Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki UG.

Szanowni Czytelnicy, w okresie świąteczno-noworocznym będziemy pracować w zmienionych godzinach. Zanim zdecydujecie się nas odwiedzić, zapoznajcie się z poniższym harmonogramem. Zapraszamy.

Biblioteka Główna

23 grudnia 2021 – czynna w godzinach 8.00-17.00