Kryminały na lato

Jesteście już po sesji, więc nadszedł czas na wakacje. Pora odpocząć od ciężkich akademickich podręczników. Dlatego przychodzimy do Was z propozycjami na lato, które znajdziecie w naszych zbiorach.

Czy wiecie, że w budynku Biblioteki UG znajduje się kącik kryminalny? To tam, na półkach zostały zebrane propozycje kryminałów, thrillerów i horrorów do wypożyczenia. Ale jest ich o wiele więcej, wystarczy przejrzeć katalog. Ponadto mamy też audiobooki i kody do Legimi. Do wyboru do koloru. Jeśli jesteście miłośnikami intryg, tajemnic i emocjonujących zagadek, to mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z poniższych rekomendacji. Wybraliśmy kilku autorów, których powieści można wypożyczać w Bibliotece UG.

· Agata Christie to prawdziwa królowa detektywistycznych historii. Jej niezapomniane postacie, zawiłe zagadki i inteligentne rozwiązania sprawiają, że trudno oderwać się od tych powieści.

· Stephen King to mistrz literatury grozy, którego książki są pełne emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Poruszają one ciemne zakamarki ludzkiej psychiki i wciągają w wir nieprzewidywalnych zdarzeń. Niepowtarzalne doświadczenie dla miłośników thrillera i horroru.

· John Grisham to niekwestionowany mistrz thrillerów prawniczych. Jego wciągające powieści, pełne intrygi i zaskakujących zwrotów akcji, trzymają w nieustannym napięciu. Jego mistrzowskie opisy świata prawa, złożone postaci i wciągające fabuły sprawiają, że każda kolejna książka to prawdziwa gratka dla miłośników sensacyjnych historii i gwarancja niezapomnianej lektury.

· Joanna Chmielewska to mistrzyni polskiej literatury kryminalnej z niezrównanym poczuciem humoru. Jej powieści są nie tylko pełne zagadek i intryg, ale także mogą rozśmieszyć do łez. Lekkie pióro i dowcipny styl pisania to jej znak rozpoznawczy.

To tylko kilka z naszych propozycji lato. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie! I że będzie to pretekst do odwiedzenia biblioteki w wakacje.

zdj. Monika Budzińska/ Sekcja Promocji BUG 

 

Kryminały na lato

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 4. Lipiec 2023 - 12:52; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Lipiec 2023 - 14:36; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein