Wakacyjne propozycje do czytania

Szukacie książki na wakacyjne leniuchowanie? Mamy dla Was kilka propozycji, które znajdziecie na półkach naszej Biblioteki. 

  •  "Pożegnanie z Afryką" to poruszająca, autobiograficzna powieść Karen Blixen, która opowiada historię autorki i jej życia w Afryce Wschodniej w latach 1914-1931. Książka ukazuje piękno i dzikość afrykańskich krajobrazów oraz opisuje fascynujący styl życia na plantacji kawy w Kenii.
     
  •  "Smażone, zielone pomidory" to wzruszająca powieść, która przenosi czytelnika w czasie do miasteczka Whistle Stop w stanie Alabama, gdzie rozgrywają się dwie opowieści splatające się w jedną. Głównym wątkiem jest relacja między Evelyn Couch, sfrustrowaną i niezadowoloną ze swojego życia kobietą, a Niną Threadgoode, starszą mieszkanką domu opieki, która opowiada jej historię z przeszłości.
     
  •  "Angielski pacjent" to piękna i wielowątkowa powieść, osadzona w czasach II wojny światowej. Akcja rozgrywa się pod koniec konfliktu i skupia się na czterech głównych postaciach, których losy splatają się w opuszczonym włoskim klasztorze.
     
  • "Wichrowe wzgórza" to burzliwa i niezwykle intensywna opowieść o miłości, nienawiści, obsesji i zemście, która rozgrywa się na angielskiej wsi w XIX wieku. Główną narratorką jest panna Ellen "Nelly" Dean, gospodyni na Wuthering Heights, którą władca tego posiadłości, Heathcliff, zleca opowiedzenie historii jego dzieciństwa i miłości do Catherine Earnshaw.

Życzymy udanej lektury!

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 20. Lipiec 2023 - 10:16; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Lipiec 2023 - 15:58; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein