"Elżbieta II, Królowa naszych czasów" - wystawa w budynku Neofilologii

Zdjęcie Elżbiety II Królowej w kapeluszu i żółtym żakiecie

Biblioteka Neofilologiczna UG zaprasza na wystawę pt. „Elżbieta II, Królowa naszych czasów". Rocznica śmierci brytyjskiej monarchini jest okazją do przypomnienia sylwetki zmarłej 8 września 2022 r. władczyni, która była najdłużej sprawującą władzę kobietą w historii i jednocześnie najdłużej panującą królową w dziejach Wielkiej Brytanii. Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Kiedy wstępowała na brytyjski tron premierem był Winston Churchill. Dzień śmierci monarchini był końcem ważnej epoki, która miała doniosły wpływ na współczesną historię świata.

Na ekspozycji będzie można obejrzeć książki i czasopisma wybrane z bogatego zbioru BUG, prezentujące sylwetkę Jej Królewskiej Mości i poznać także mniej oficjalne oblicze królowej, która przez 70 lat panowania stała się ikoną Wielkiej Brytanii, symbolem jedności i potęgi Królestwa.

Wystawę można oglądać do 30.11.2023 r. w Bibliotece w budynku neofilologii przy ul. Wita Stwosza 51 w Gdańsku. 

Serdecznie zapraszamy.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 11:57; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 14:46; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński