Alma & Primo - uruchomienie nowego systemu bibliotecznego

Szanowni Czytelnicy, pragniemy poinformować, że Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego wdrożyła nowy system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo. 

Najważniejsze zmiany obejmują:

  • integrację konta bibliotecznego z Kontem Pracownika/Studenta Uniwersytetu Gdańskiego. Logowanie do konta odbywa się poprzez Centralny Punkt Logowania UG. 
  • korzystając z konta bibliotecznego BUG będzie można zamawiać i wypożyczać zbiory z bibliotek należących do Związku Uczelni Fahrenheita (Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) – więcej szczegółów już wkrótce.
  • dostęp poprzez multiwyszukiwarkę do różnorodnych zasobów, w tym katalogu zbiorów drukowanych Biblioteki UG oraz innych bibliotek w Trójmieście i Polsce, licencjonowanych źródeł elektronicznych (baz danych, e-czasopism, e-książek i artykułów), elektronicznych źródeł Open Access oraz zdigitalizowanych zbiorów historycznych w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej. Praktyczne informacje na temat logowania do konta, wyszukiwania, zamawiania i udostępniania znajdują się w Instrukcjach korzystania z katalogu

Mamy nadzieję, że wprowadzone dzisiaj zmiany spełnią Państwa oczekiwania i przyczynią się do lepszego dostępu do zgromadzonych zbiorów BUG.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 9. luty 2024 - 14:42; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: niedziela, 18. luty 2024 - 18:00; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock