Luty w Centrum Filmowym Uniwersytetu Gdańskiego

Przed nami miesiąc pełen inspirujących spotkań w Centrum Filmowym Uniwersytetu Gdańskiego. 9 lutego o 18:00 zagramy Setki bobrów (2022) Mike’a Cheslika, slapstickową komedię, która swoim dowcipem i nieprzewidywalnością składa ukłon najlepszym filmom Bustera Keatona! Po seansie porozmawiamy z Robertem Siwczykiem, autorem bloga o kinie niemym i slapstickowym Klatki na oczach.

22 lutego czeka nas spotkanie z prof. Patrycją Włodek, autorką książki Wszystko noir? O inspiracjach i wariantach – życie po życiu filmu noir (Kraków, 2023), wyróżnionej nagrodą im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmoznawczej, przyznawaną przez miesięcznik „Kino”. Porozmawiamy nie tylko o książce, ale też o tym, czy noir ma się świetnie i dziś. Okazją do analizy będzie film Chan-wook Parka Podejrzana (2022).

Koniec miesiąca to czas na nasz cykl Dekalog, który przypomina kultowy projekt Krzysztofa Kieślowskiego. 28 lutego zobaczymy piątą część serii, nawiązującą do przykazania „Nie zabijaj” i spotkamy się z odtwórcą głównej roli, Mirosławem Baką.

A obcokrajowców i tych, którzy mają ochotę na praktykę języka angielskiego, zapraszamy na seans filmu Wieża. Jasny dzień (2017) Jagody Szelc w ramach Cinematic Poland (projektu współtworzonego przez i Centrum Filmowe UG, Biuro Współpracy Międzynarodowej UG i Gdański Uniwersytet Medyczny, przybliżającego polską kulturę i historię zagranicznej części społeczności akademickiej). Prelekcja i dyskusja w języku angielskim prowadzona będzie przez dr Joannę Sarbiewską. Film wyświetlany jest z angielskimi napisami. Wstęp wolny.

                                                                                                                                                                                                                                              Centrum Filmowe UG

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 12. luty 2024 - 14:23; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. luty 2024 - 14:25; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein