Klub Książki w BUG - relacja ze spotkania

Klub Książki w BUG - relacja ze spotkania

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się w Bibliotece Głównej spotkanie klubu książki. Tym razem główną bohaterką była powieść "Oprzyj swoją samotność o moją" Klary Hveberg (seria Bałtyk, Wydawnictwo Marpress).

Historia Rakel i Jakoba to opowieść stara jak świat. Młoda studentka i starszy, żonaty wykładowca akademicki. Ale w tej historii nic nie jest banalne, sztampowe i przewidywalne. Podczas rozmowy z osobami uczestniczącymi w spotkaniu okazało się, że ta historia mocno porusza czytelnika. Daje do myślenia. Zachwyca język powieści, łączenie elementów matematyki z muzyką i literaturą. Udało się nam rozłożyć wszystkie wątki na czynniki pierwsze i dokonać analizy życia Rakel, jej relacji z innymi ludźmi, w szczególności jej kontaktów z mężczyznami. Powieść ma ciekawą konstrukcję, która przypomina fraktal, a mniejsze historie zawarte w tej powieści są odbiciem lustrzanym tej historii pierwszoplanowej. Chociaż ciężko było nie denerwować się na motywy kierujące wyborami głównej bohaterki, jasne było, że finał powieści zmierza do ostatecznej katastrofy.

Dziękujemy za świetną dyskusję, wiele ciekawych spostrzeżeń i możliwość porozmawiania o książkach. Na końcu odbyło się głosowanie i tym razem sami uczestnicy wybrali książkę na kwiecień. Będzie to powieść "Biedne istoty” Alasdaira Graya. Zapraszamy na spotkanie 22 kwietnia o godzinie 16.00 sala 1.22 (strefa chill).

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 28. Marzec 2024 - 15:45; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Kwiecień 2024 - 09:52; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock