Philippe Claudel w Bibliotece Neofilologicznej

Philippe Cloudel

Biblioteka Neofilologiczna UG gościła 10 maja Philippe’a Claudela, wybitnego francuskiego pisarza i reżysera, od niedawna Prezesa Akademii Goncourtów. Spotkanie odbyło się w ramach piątej edycji programu Atelier Littéraire Gdańsk, corocznych warsztatów literackich dla studentów romanistyki z uczelni polskich i zagranicznych. Philippe Claudel dołączył do grona wybitnych gości programu, który w poprzednich latach swoją obecnością zaszczycili Oliver Rolin, Patrick Deville i Hervé Le Tellier. Podczas wizyty w Bibliotece Philippe Claudel podpisał plakat pamiątkowy oraz odbył spotkanie ze studentami, chętnie odpowiadając na pytania. Do końca czerwca w Bibliotece Neofilologicznej dostępna będzie wystawa poświęcona twórczości Artysty, autora wybitnych, nagradzanych i przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków powieści Szare duszeRaport Brodecka, Śledztwo, Archipelag psa oraz twórcy wyróżnionych licznymi nagrodami filmów Kocham cię od tak dawnaPrzed zimąDzieciństwo.

Marlena Gracz/ Biblioteka Neofilologiczna UG

fot. Aleksandra Marcinkowska

Data publikacji: czwartek, 16. Maj 2024 - 11:41; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Maj 2024 - 13:06; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein