Ethnographic Video Online - nowa baza testowa

Drodzy Czytelnicy, uruchomiliśmy dostęp testowy do kolekcji Ethnographic Video Online. Dostęp do bazy jest aktywny do 15 listopada w zakresie sieci Uniwersytetu Gdańskiego bez konieczności logowania się. Baza Ethnographic Video Online gromadzi ponad 2000 godzin filmów dokumentalnych, materiałów z pierwotnych źródeł i wybranych filmów fabularnych do badania ludzkiej kultury i zachowań, a wszystko to w jednym przyjaznym dla użytkownika interfejsie online.

Ta wielotomowa kolekcja o globalnym zasięgu zawiera materiały wideo z wszystkich kontynentów i setek kultur,
z silnym naciskiem na perspektywy rdzennych społeczności. Oprócz zgromadzenia filmów najczęściej wykorzystywanych na kursach z antropologii, etnografii i psychologii społecznej, seria ta oferuje studentom zarówno kluczowe badania, które należy analizować i oceniać w kontekście historycznym, jak i współczesne głosy, które mogą przedstawiać odmienne lub alternatywne interpretacje tych badań, wnosząc nową perspektywę. Dodatkowo, prezentowane są materiały z festiwali filmów etnograficznych oraz z wiodących programów akademickich z zakresu antropologii na całym świecie.

Więcej informacji o kolekcji znajdą Państwo tutaj.

Data publikacji: wtorek, 15. Październik 2024 - 15:34; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: wtorek, 15. Październik 2024 - 15:41; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein