Komputery, Internet

Komputery, Internet

Biblioteka Główna

  • Stanowiska komputerowe we wszystkich czytelniach Biblioteki

    Stanowiska komputerowe znajdują się we wszystkich czytelniach biblioteki. Dostęp do Internetu jest ograniczony do strony UG i BUG. Baza linków może być rozbudowywana. Sugestie dotyczące udostępniania kolejnych baz, stron www i serwisów służących dydaktyce i edukacji mogą być zgłaszane bibliotekarzom przez studentów UG. Po weryfikacji zasadności dołączenia nowej strony do bazy linków dostęp będzie uruchamiany w ciągu 1-2 dni roboczych. Komputery mają zainstalowany pakiet OpenOffice.

    Komputery z nieograniczonym dostępem do Internetu oraz zainstalowanym pakietem Microsoft Office 2010 znajdują się na I piętrze
    1 szt.), II piętrze (2 szt.) i na III piętrze (1 szt.). Komputery te są oznaczene opisem: "Stanowisko z Internetem". 
    Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają pracownicy i studenci UG.

Biblioteki specjalistyczne

Biblioteki specjalistyczne posiadają wyznaczone stanowiska z nieograniczonym dostępem do Internetu dla osób posiadających konto w Bibliotece UG: Biblioteka Ekonomiczna-Informatorium (Sopot), Biblioteka Prawna Humanistyczna i Neofilologiczna (Gdańsk).

Internet bezprzewodowy EDUROAM

Dostępny jest w bibliotekach: Ekonomicznej, Głównej, Humanistycznej i Prawnej wyłącznie dla użytkowników usługi EDUROAM.

Uzyskanie dostępu do EDUROAM na UG

Więcej informacji o usłudze EDUROAM
 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 25. Czerwiec 2021 - 09:13; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński Ostatnia zmiana: środa, 3. Sierpień 2022 - 10:48; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński