Informacje ogólne

Biblioteka Główna oraz biblioteki specjalistyczne (Biblioteka Prawna, Biblioteka Ekonomiczna, Biblioteka Humanistyczna, Biblioteka Neofilologiczna) to miejsca przyjazne i dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Bibliotekarze są systematycznie szkoleni w zakresie obsługi osób z niepełnosprawnościami. W miarę możliwości likwidowane są też bariery architektoniczne w obrębie poszczególnych jednostek BUG.

Czytelnicy z niepełnosprawnościami mają zwiększony limit wypożyczanych książek do 20 tytułów na okres 4 miesięcy z możliwością dokonania dwukrotnej prolongaty na miesiąc. Usługa jest dostępna po jednorazowym zgłoszeniu w wypożyczalni dowolnej biblioteki UG.

Miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przed budynkami Biblioteki Głównej, Biblioteki Prawnej, Biblioteki Humanistycznej i Biblioteki Neofilologicznej.

Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się w Bibliotece Głównej oraz w większości pozostałych budynków, w których mieszczą się biblioteki specjalistyczne.

W Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, w ramach projektu „Dostępny UG – kompleksowy program likwidacji barier w dostępie do kształcenia dla osób z niepełnosprawnościami”, zostały wdrożone innowacyjne, specjalistyczne usługi dla osób z niepełnosprawnościami tj. Asystent Biblioteczny oraz Asystent Informatyczny. Dzięki nim korzystanie z BUG dla osób z niepełnosprawnościami będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 22. Czerwiec 2021 - 14:14; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. luty 2022 - 15:47; osoba wprowadzająca: Witold Warsiński