Aktualne wystawy
„English for kids!” - wystawa w Bibliotece Neofilologicznej
Kiedyś łacina, później francuski, a od kilkudziesięciu lat angielski - to on podbił świat i stał się językiem międzynarodowym, umożliwiającym komunikację w niemal każdym kraju na świecie. Rola języka angielskiego jako języka powszechnego jest wyraźnie widoczna w globalnych relacjach społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych; dziś najczęściej wybieranym do nauki językiem obcym jest zdecydowanie angielski.
Podręczniki do nauki języka pozwalają na skuteczne opanowanie wszystkich jego elementów, są głównymi komponentami zapewniającymi realizację procesu nauczania.
Biblioteka Neofilologiczna zaprasza na wystawę „English for kids!”prezentującą książki i czasopisma do nauki języka angielskiego dla najmłodszych.
Ekspozycja będzie prezentowana do 23.12.2024 r. w Bibliotece, w budynku Neofilologii przy ul. Wita Stwosza 51.
Wystawa „Co ich kręciło? Używki w życiu i twórczości pisarzy XIX i XX wieku"
Zapraszamy do budynku Wydziałów Filologicznego i Historycznego przy ul. Wita Stwosza 55 na wystawę przedstawiającą wybór piśmiennictwa ze zbiorów BUG, dotyczącego wąskospecjalistycznego tematu „Co ich kręciło? Używki w życiu i twórczości pisarzy XIX i XX wieku". Ekspozycja towarzyszyła ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej odbywającej się pod tym samym tytułem [30.11.] i dostępna była w pobliżu auli 1.48 w holu, natomiast od 3.12. do 31.12. można się z nią zapoznać w Bibliotece Humanistycznej, w tym samym budynku.
Wystawa "Święta w PRL’u" w Bibliotece Ekonomicznej
Biblioteka Ekonomiczna UG zaprasza na wystawę „Święta w PRL’u”.
Na wystawie prezentowane są publikowane w czasopiśmie „Szpilki” (z lat 50. i 60. XX wieku) humorystyczne i satyryczne rysunki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Można również zapoznać się z grudniowymi dziennikami z tego okresu („Dziennik Bałtycki”, „Głos Wybrzeża”, „Wieczór Wybrzeża”). Żeby lepiej ukazać życie codzienne w PRL’u na wystawie prezentowane są dwa pokoje tematyczne: salon oraz biuro z eksponatami z epoki. Wystawa powstała we współpracy z Oddziałem Digitalizacji Zbiorów UG. Ekspozycja prezentowana jest w holu Biblioteki Ekonomicznej do końca grudnia 2024 roku.
Projekt plakatu: Dominika Skutnik/Biblioteka Główna UG
Autorki wystawy: Barbara Tykocka, Beata Ziębińska/Biblioteka Ekonomiczna UG