fbpx ATLA Religion Database | Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

ATLA Religion Database

Zapraszamy do testowania bazy ATLA Religion Database, która zawiera informacje na temat studiów biblijnych, religii świata, historii kościoła oraz religii w kontekście społecznym.

Test potrwa do 15 listopada 2021 r.

Baza jest uznanym indeksem w zakresie literatury religioznawczej i teologicznej. ATLA Religion Database zawiera ponad 2,9 miliona rekordów bibliograficznych w zakresie literatury religioznawczej w ponad 60 językach. Większość zawartości obejmuje okres od 1949 roku do dziś, a dzięki projektowi retrospektywnego indeksowania opisy wybranych tytułów sięgają wstecz od daty ich oryginalnej publikacji. Baza jest ważnym źródłem dla badaczy i studentów teologii oraz nauk społecznych, historii i humanistyki. Wydawcą bazy American Theological Library Association.

Treść wprowadzona przez: Jolanta Wittstock
sobota, 25 września 2021 roku, 11:22