„Czesław Miłosz. Poeta i prawnik” - wystawa w Bibliotece Prawnej

plakat wystawy: na beżowym tle tytuł wystawy i termin

Biblioteka Prawna Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wystawę „Czesław Miłosz. Poeta i prawnik”.

W ubiegłym roku przypadła 110. rocznica urodzin Czesława Miłosza, co jest dobrą okazją do przypomnienia postaci noblisty.

Wystawa ma na celu ukazanie, że autor ,,Doliny Issy" był nie tylko poetą i prozaikiem, ale także prawnikiem – absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie (obecnie Uniwersytet Wileński).

Wśród eksponatów znalazły się m.in. odbitki fotografii z kolekcji Romualda Mieczkowskiego, prezentowane wcześniej m.in. na wystawie "Powroty Czesława Miłosza na Litwę” podczas festiwalu "Wilno w Gdańsku", a także zdjęcie dyplomu ukończenia studiów prawniczych Czesława Miłosza.

Ekspozycja powstała we współpracy z kwartalnikiem „Znad Willi” oraz festiwalem „Wilno w Gdańsku”. Jej pomysłodawcą jest pracownik naukowy WPiA UG dr Tomasz Snarski – prawnik, poeta i autor wykładu pt. „Miłosz: Prawnik-Poeta-Noblista” (link do wykładu).

Mamy nadzieję, że wystawa stanie się źródłem inspiracji dla młodych adeptów prawa, którzy nie będą ograniczać się wyłącznie do rozwoju zawodowego, ale dostrzegą piękno literatury i sami zaczną tworzyć.

Miejsce: hol Biblioteki Prawnej UG

Czynne: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00

plakat wystawy: na beżowym tle tytuł wystawy i termin

Data publikacji: czwartek, 10. Marzec 2022 - 12:28; osoba wprowadzająca: Marzena Grzegowska Ostatnia zmiana: piątek, 11. Marzec 2022 - 11:29; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock