Dni Otwarte w BUG

Plakat Dni Otwartych

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas zwiedzania pokażemy ciekawe rozwiązania architektoniczne, czytelnie, kapsułę - pokój pracy indywidualnej, salę wystawową i in. Powiemy o historii powstania Biblioteki i jej obecnym funkcjonowaniu. Pracownicy Oddziału Zbiorów Specjalnych przedstawią różnego rodzaju zbiory związane z Uniwersytetem Gdańskim oraz regionem pomorskim. Znajdą się wśród nich m.in. zdjęcia obrazujące życie naszej uczelni (np. rozbudowę kampusu oliwskiego), plakaty związane z teatrami Trójmiasta, międzywojenne pocztówki dotyczące regionu, grafika marynistyczna. Przybliżymy również metody konserwacji i zabezpieczania zbiorów w Bibliotece. Zaprosimy do naszej introligatorni, gdzie pokażemy etapy naprawy zniszczonej książki oraz do pracowni digitalizacji.

Plakat Dni Otwartych w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego

Data publikacji: środa, 13. Kwiecień 2022 - 11:20; osoba wprowadzająca: Marzena Grzegowska Ostatnia zmiana: środa, 20. Kwiecień 2022 - 14:59; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock