fbpx Zamawianie książek na wydziały - nowa usługa BUG | Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

Zamawianie książek na wydziały - nowa usługa BUG

Szanowni Państwo,
Biblioteka UG przygotowała nową usługę „Zamawianie książek na wydziały”. Jest ona skierowana do pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, posiadających aktywne konto biblioteczne, nieobciążone zaległościami.

W ramach tej usługi można zamawiać książki z księgozbioru dostępnego do wypożyczania zarówno z Biblioteki Głównej jak i bibliotek specjalistycznych (za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni).

Zamówione książki będzie można odbierać w wybranej przez siebie Bibliotece UG jednak nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia. Wyjątkiem będą zamówienia na książki znajdujące się w Bibliotece Ekonomicznej w Sopocie i Biblioteki Historii Kultury w Gdańsku, które będą realizowane 2 razy w tygodniu, w poniedziałek i czwartek.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej usługi.

Szczegółowe informacje dotyczące usługi:

1. Z usługi „Zamów książkę na wydziały” może skorzystać każdy pracownik naukowy, który ma aktywne konto biblioteczne, bez zaległości wobec Biblioteki.

2. Zamówienie należy wysłać na adres: zamowksiazke@ug.edu.pl.

3. W mailu należy podać: imię i nazwisko zamawiającego, numer karty bibliotecznej, tytuł i autora oraz sygnaturę zamawianej książki. Należy również wskazać bibliotekę, w której chcemy odebrać zamówione pozycje.

4. Zamawiać można wyłącznie księgozbiór dostępny do wypożyczenia z Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni.

5. Po skompletowaniu zamówienia książki zostaną wypożyczone na konto biblioteczne zamawiającego, a Czytelnik otrzyma informację o możliwości ich odbioru w wybranej przez siebie Bibliotece UG.

6. Książki będą gotowe do odbioru nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia.

7. Książki zamówione do i z Bibliotek Ekonomicznej i Biblioteki Historii Kultury będą dostarczane 2 razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek). Ich odbiór będzie możliwy po godzinie 14.00.

8. Zamawiane książki można zwrócić do każdej Biblioteki UG.

9. Wszelkie pytania dotyczące wprowadzanej usługi prosimy kierować na adres: bug@ug.edu.pl

Treść wprowadzona przez: Marietta Tiszbein
czwartek, 1 grudnia 2022 roku, 21:38