Zamawianie książek na wydziały - nowa usługa BUG

Zdjęcie przedstawia książki związane sznurkiem

Szanowni Państwo,
Biblioteka UG przygotowała nową usługę „Zamawianie książek na wydziały”. Jest ona skierowana do pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, posiadających aktywne konto biblioteczne, nieobciążone zaległościami.

W ramach tej usługi można zamawiać książki z księgozbioru dostępnego do wypożyczania zarówno z Biblioteki Głównej jak i bibliotek specjalistycznych (za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni).

Zamówione książki będzie można odbierać w wybranej przez siebie Bibliotece UG jednak nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia. Wyjątkiem będą zamówienia na książki znajdujące się w Bibliotece Ekonomicznej w Sopocie i Biblioteki Historii Kultury w Gdańsku, które będą realizowane 2 razy w tygodniu, w poniedziałek i czwartek.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej usługi.

Szczegółowe informacje dotyczące usługi:

1. Z usługi „Zamów książkę na wydziały” może skorzystać każdy pracownik naukowy, który ma aktywne konto biblioteczne, bez zaległości wobec Biblioteki.

2. Zamówienie należy wysłać na adres: zamowksiazke@ug.edu.pl.

3. W mailu należy podać: imię i nazwisko zamawiającego, numer karty bibliotecznej, tytuł i autora oraz sygnaturę zamawianej książki. Należy również wskazać bibliotekę, w której chcemy odebrać zamówione pozycje.

4. Zamawiać można wyłącznie księgozbiór dostępny do wypożyczenia z Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni.

5. Po skompletowaniu zamówienia książki zostaną wypożyczone na konto biblioteczne zamawiającego, a Czytelnik otrzyma informację o możliwości ich odbioru w wybranej przez siebie Bibliotece UG.

6. Książki będą gotowe do odbioru nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia.

7. Książki zamówione do i z Bibliotek Ekonomicznej i Biblioteki Historii Kultury będą dostarczane 2 razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek). Ich odbiór będzie możliwy po godzinie 14.00.

8. Zamawiane książki można zwrócić do każdej Biblioteki UG.

9. Wszelkie pytania dotyczące wprowadzanej usługi prosimy kierować na adres: bug@ug.edu.pl

Data publikacji: środa, 9. Listopad 2022 - 11:58; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: czwartek, 1. Grudzień 2022 - 21:38; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock