fbpx Podpisz historię - akcja przygotowana przez Archiwum UG | Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

Podpisz historię - akcja przygotowana przez Archiwum UG

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji rozpoznawania wydarzeń oraz postaci uwiecznionych na dawnych fotografiach z zasobu Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Podpisz historię”. Co miesiąc przygotujemy dla Państwa zestaw 10 fotografii. Oto album zdjęć na listopad 2022: prosimy o zapoznanie się nimi oraz podzielenie się informacją o widniejących na nich osobach i wydarzeniach na załączonych do zdjęć formularzach.

Prosimy również o podanie Państwa danych osobowych, dzięki którym będziemy mogli Państwu podziękować. Fotografie dostępne będą w:
- Czytelni Archiwum (podziemia Nowego Rektoratu UG, wejście od strony Neofilologii, pokój R-117),
- Bibliotece Głównej UG (stolik na I piętrze po prawej stronie od schodów),
- Biurze Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
- Rektoracie (fotele przy wejściu do budynku oraz stolik przy Sekcji Spraw Socjalnych UG, pokój R226 II piętro)

oraz w Aktualnościach na stronie internetowej Archiwum oraz facebook’u Archiwum.

Zachęcamy do udziału w akcji i podzielenia się z nami niezwykle cenną wiedzą, stanowiącą klucz do zbadania historii zapisanych w kadrach dawnych fotografii ilustrujących dzieje naszej Uczelni. Bez odpowiedniego opisu zachowane w naszych zbiorach zdjęcia utracą wartość historyczną, stąd bardzo liczymy na Państwa pomoc. Na zakończenie projektu przewidujemy wystawę i uroczysty wernisaż.

Zespół Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego

Treść wprowadzona przez: Marietta Tiszbein