„Wokół prawa i miłosierdzia” - wystawa w Bibliotece Prawnej

Miłosierdzie i prawo - wystawa w Bibliotece Prawnej

Biblioteka Prawna zaprasza na wystawę „Wokół prawa i miłosierdzia”, która prezentowana będzie w holu Biblioteki Prawnej od 08.04.2024 r. do 30.09.2024 r. 

Na wystawie prezentujemy zbiory biblioteczne z zakresu prawa karnego, filozofii, teologii, sztuki, a także pokazujemy różne inicjatywy związane z ideą miłosierdzia, w tym działalność wileńskiego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki z Wilna, czy postery z sympozjum poświęconego relacjom prawa i miłosierdzia, które odbyło się w 2023 roku w Gdańsku. Ze zgromadzonych na wystawie materiałów widać wyraźnie, że miłosierdzie jest dla idei prawa dużym wyzwaniem, jednak można i warto poszukiwać wątków łączących te oba pojęcia. Refleksja nad miłosierdziem tworzy przestrzeń dla nowych koncepcji, wizji i ocen odnoszących się do prawa. Jednocześnie prawne badania nad miłosierdziem pokazują złożoność wielu fundamentalnych pojęć, takich jak sprawiedliwość, kara czy prawa człowieka.

Mamy nadzieję, że prezentowana wystawa będzie okazją do refleksji nad prawem i jego związkami z moralnością, a także inspiracją do filozoficznoprawnych rozważań na temat prawa i miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy.

Kuratorzy wystawy: Anna Stasiewicz-Jakubik, dr Tomasz Snarski

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 4. Kwiecień 2024 - 09:34; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: wtorek, 9. Kwiecień 2024 - 09:32; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock