Tydzień Bibliotek w BUG: warsztaty, wycieczki, podchody, konkursy

Plakat na Tydzień Bibliotek

W ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przypada w dniach 8-15 maja, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Biblioteka Główna przygotowała szereg atrakcji: warsztaty, wycieczki z przewodnikiem, który pokaże Wam sekretne miejsca na co dzień niedostępne dla gości, m.in. Pracownię Digitalizacji, kapsułę oraz salę Audio, w której odbędzie się pokaz Zbiorów Specjalnych poświęcony historii rowerów. Miłośników zagadek i przygód zapraszamy na podchody po Bibliotece, natomiast na słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czekają krzyżówki oraz gra w Bingo.

Jesteście zainteresowani? Jeśli tak, to wyślijcie zgłoszenie na adres: promocja_bug@ug.edu.pl

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, które zostały zorganizowane w Bibliotekach specjalistycznych: Neofilologicznej, Prawnej i Ekonomicznej w Sopocie.

Biblioteka Neofilologiczna
Konkurs pt. „Klasyka w języku emoji - odgadnij tytuły książek". Terminy konkursu to 13-15 maja. Codzienne dostępne będą inne zagadki. Dla pierwszych pięciu osób, które w wypożyczalni Biblioteki Neofilologicznej podadzą prawidłowe tytuły książek, czeka niespodzianka.

Biblioteka Prawna
Krzyżówka wydziałowa z łaciną w tle odbędzie się w dniach 8-15 maja 2024 roku. Celem konkursu jest zachęcenie studentów do lepszego zapoznania się z nowym systemem bibliotecznym i sposobami wyszukiwania w nim różnych materiałów oraz sprawdzenia wiedzy ogólnej i zawodowej.

Biblioteka Ekonomiczna
W dniach 8 i 15 maja odbędzie się konkurs wiedzy - "5 x 100" - na temat Roku Edukacji Ekonomicznej, przygotowany w oparciu o wystawę dostępną w holu Biblioteki. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zapraszamy do udziału!

Data publikacji: piątek, 26. Kwiecień 2024 - 17:05; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Maj 2024 - 10:30; osoba wprowadzająca: Jolanta Wittstock