Finisaż wystawy: "Wszystkie odcienie błękitu". Malarstwo Anety Oniszczuk-Jastrząbek z poezją Piotra Bojarskiego

Finisaz wystawy: Wszystkie odcienie błękitu. Malarstwo Anety Oniszczuk-Jastrząbek z poezją Piotra Bojarskiego

Zapraszamy na finisaż wystawy Wszystkie odcienie błękitu. Malarstwo Anety Oniszczuk-Jastrząbek z poezją Piotra Bojarskiego, który odbędzie się 28 lutego (piątek) o godz. 16.00 w Galerii Biblioteki Głównej UG.

Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert Studia Wokalnego UG.

O autorach: 

Aneta Iwona Oniszczuk-Jastrząbek – urodzona 14.11.1974 roku w Gdyni, jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w tematyce konkurencyjności, przedsiębiorczości i innowacyjności przedsiębiorstw oraz społecznej odpowiedzialności biznesu z uwzględnieniem gospodarki morskiej.

Jest autorką i współautorką monografii poświęconych przedsiębiorczości w budowaniu zdolności konkurencyjnej przedsiębiorstwa oraz polityce morskiej. Uczestniczyła i uczestniczy w licznych unijnych oraz międzynarodowych programach naukowych, w tym m.in. Programie Ramowym Unii Europejskiej TRANSFORUM (2012–2014), Interreg South Baltic – SEAPLANSPACE (2018–2020), Interreg Baltic Sea Region – COMBINE (2019), European University – Projekt „European University of the Seas” – SEA EU (2019–2022), NAWA PROM 2 – Projekt: Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej (2019–2020), Horyzont Europa – CRISTAL (2022–2025). Jest członkiem towarzystw naukowych – Polskiego Towarzystwa Logistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Została odznaczona brązowym Medalem za Długoletnią Służbę (2011) i Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2015). Drogę naukową łączy z praktyką, a także z wieloma zmieniającymi się na przestrzeni lat funkcjami kierowniczymi na Uniwersytecie Gdańskim.

Piotr Bojarski – urodził się w  Gdańsku. Praktycznie całe swoje dorosłe życie związał z Uniwersytetem Gdańskim. Tu studiował fizykę a obecnie jest profesorem nauk fizycznych i kieruje Zakładem Biomateriałów i Fizyki Medycznej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą spektroskopii i biofizyki molekularnej, plazmoniki, biomateriałów optycznych a także zastosowań zjawiska luminescencji w medycynie czy kryminalistyce. W dorobku ma ponad 130 publikacji w renomowanych czasopismach naukowych o  zasięgu międzynarodowym. Odbył liczne staże zagraniczne między innymi na Uniwersytetach w Bremie, Baltimore, Fort Worth, Nowym Sadzie a także w sieci badawczej CNR w Rzymie i Neapolu. Pozyskiwał i realizował zewnętrzne projekty badawcze, opiekuje się grupą ambitnych doktorantek a intensywną pracę naukową łączy ze zróżnicowaną działalnością organizacyjną i ekspercką na rzecz nauki.  

Zainteresowania humanistyczne wyniósł z domu i  ze środowiska swojej mamy, pracownika Muzeum Morskiego w Gdańsku i Muzeum Zamkowego w Malborku, rozwijał je stopniowo od czasów szkolnych jako swoiste dopełnienie  do nauk ścisłych. Poezja w jego życiu pojawiła się już w latach 80-tych jako pasja ściśle skrywana, pokazywana na zewnątrz rzadko, nielicznie i do tej pory niemal tylko pod zmienionym nazwiskiem.


fot. Marta Szaszkiewicz 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 24. luty 2025 - 15:41; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein Ostatnia zmiana: czwartek, 27. luty 2025 - 10:59; osoba wprowadzająca: Marietta Tiszbein