"Solidarność na ekranie. Wizerunki fabularne" - relacja ze spotkania autorskiego w Bibliotece UG

"Solidarność na ekranie wizerunki fabularne ". Pod takim tytułem odbyło się wczorajsze spotkanie autorskie połączone z promocją książki autorstwa prof. Krzysztofa Kornackiego (UG) historyka i filmoznawcy oraz Arkadiusza Bileckiego (ECS) - filmoznawcy i politologa. Dyskusję z udziałem autorów i publiczności poprowadził zastępca dyrektora IDS dr Piotr Brzeziński.
„Solidarność na ekranie. Wizerunki fabularne” to pierwsza w polskiej i światowej literaturze historycznej monografia, która we wnikliwy a zarazem kompleksowy sposób opisuje najważniejsze ekranowe prezentacje ruchu społecznego Solidarności, począwszy od klasycznego już „Człowieka z żelaza” w reżyserii Andrzeja Wajdy (1981), poprzez zróżnicowane stylistycznie i tematycznie kino polskie i zagraniczne lat 80. i 90. XX w., aż po najnowsze produkcje filmowe, które w sposób bezpośredni lub pośredni odnoszą się do historii Solidarności. Książkę wzbogaca około 150 unikatowych fotografii. Więcej informacji o książce: Solidarność na ekranie – Instytut Dziedzictwa Solidarności.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a każdy uczestnik otrzymał bezpłatny egzemplarz książki oraz mógł porozmawiać z autorami i zdobyć autograf.